jesteś na: Strona glownaTym warto się pochwalićOla Kulig po raz trzeci w gronie laureatów konkursu „Ziemia Sądecka…”

Ola Kulig po raz trzeci w gronie laureatów konkursu „Ziemia Sądecka…”

Uczennica naszego gimnazjum - Aleksandra Kulig z klasy IIa Gimnazjum zdobyła III miejsce i została laureatką konkursu „Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności, edycja XVII”.

Na finale konkursu, który miał miejsce  5 czerwca 2017r. w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu Ola przedstawiała prezentację na temat „Eksperyment sądecki i jego odniesienie do czasów współczesnych”. Opiekunem naukowym Oli była p. Renata Jachimczak.

Żeby znaleźć się w gronie finalistów Ola musiała zwycięsko przejść zmagania na szczeblu szkolnym i międzyszkolnym konkursu, a w finale znalazła się jako jedyna reprezentantka szkół gimnazjalnych spoza Nowego Sącza!

Dnia 9 czerwca 2017r. w Ratuszu Miejskim w Nowym Sączu miało miejsce uroczyste podsumowanie XVII edycji tego konkursu, którego organizatorami są: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu wraz ze współorganizatorami: Szkołą Podstawową nr 21 w Nowym Sączu, Gimnazjum nr 2 w Nowym Sączu, Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” w Nowym Sączu, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Polskim Towarzystwem Historycznym oddział w Nowym Sączu, Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, Stowarzyszeniem „DLA MIASTA” w Nowym Sączu, Urzędem Miasta Nowego Sącza oraz Związkiem Sądeczan. Honorowy patronat nad konkursem sprawował prezydent Nowego Sącza - Ryszard Nowak.

Prezydent podkreślił, że konkurs znalazł już swoje miejsce na kulturalnej mapie miasta. – „Siedemnasta edycja to już jest siedemnaście lat tradycji, siedemnaście lat zaangażowania wielu ludzi. Ten konkurs był znaczącym, świadomym wyborem dla was, młodych, którzy poprzez uczestnictwo w tym konkursie mogliście przedstawić swoje prace, swoje przemyślenia…  ” – powiedział prezydent Nowak.

Szczególne podziękowania prezydent skierował do uczestników konkursu – „Pozwólcie państwo, że serdecznie pogratuluję organizatorom, ale przede wszystkim uczestnikom; wszystkim, którzy te nagrody będą odbierać. Wierzę w to, że ten konkurs będzie trwał przez długie, długie lata, a ten rok jest dla nas szczególny, bo to rok 725-lecia miasta. To piękny jubileusz i tym bardziej cieszę się, że tak licznie i tak bogato reprezentowaliście swoje środowiska i swoje szkoły w tym konkursie” – zakończył Ryszard Nowak.

Prezydentowi towarzyszyli na gali między innymi zastępca Jerzy Gwiżdż, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, przedstawiciele organizatorów na czele z dyrektorem sądeckiego Muzeum Okręgowego Robertem Ślusarkiem.

Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i upominki, a opiekunowie i osoby zaangażowane w organizację konkursu honorowe dyplomy.

Warto dodać, że dwa lata temu Ola jako szóstoklasistka dotarła do finału konkursu i znalazła się w gronie wyróżnionych, a w roku ubiegłym również wywalczyła III miejsce w tym konkursie!

Gratulujemy ponownego sukcesu!

Renata Jachimczak