Z podwójna wizytą w Klęczanach

Z  podwójna wizytą w Klęczanach:

w Domu Pomocy Społecznej oraz Domu Dziecka

Dnia 23.04.2018 roku – po zajęciach szkolnych Wolontariusze pojechali wraz ze swoim opiekunem p. Magdaleną Cieślewicz na spotkanie z chorymi, podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach. Był to już drugi wyjazd do tej placówki. Podczas spotkania Wolontariusze przedstawili pantomimę opowiadającą  o pomocy dzieciom i ludziom potrzebującym wsparcia po czym przy akompaniamencie gitar i skrzypiec wyśpiewali koncert składający się z piosenek o tematyce religijnych oraz z poezji śpiewanej.

Po części artystycznej wszyscy zebrani na jadani Domu Pomocy Społecznej w Klęczanach otrzymali w prezencie pierniki - upieczone i pięknie, ręcznie ozdobione przez panią Renatę Żelasko oraz czekolady. Następnie całą grupą Wolontariusze udali się do pokoi tych starszych ludzi, którym choroba uniemożliwiła spotkanie na jadalni.

Kolejnym, stałym miejscem naszych odwiedzin był Dom Dziecka w Klęczanach. Była to wizyta wyczekiwana zarówno przez Wolontariuszy jak i przez Wychowanków tej placówki. Na początek wszystkim przebywającym w tej placówce przekazaliśmy indywidualne prezenty oraz piłki i paletki do badmintona, po czym – jak co roku - wspólnie integrowaliśmy się.

Większość dzieci i młodzieży tego Domu Dziecka spotkaliśmy w zeszłym roku i w latach poprzednich. Nowe osoby mogliśmy poznać podczas poczęstunku, który został przez nich przygotowany na świetlicy.  Z naszej strony również dołączyliśmy łakocie i soki, aby przy wspólnym stole miło spędzić czas.

Ponieważ pogoda nam sprzyjała, po poczęstunku, tradycyjnie rozegraliśmy wspólnie mecz piłki siatkowej, który ku naszej radości pierwszy raz udało nam się wygrać 2:1. Bardzo cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy spotkać się z naszymi koleżankami i kolegami w Klęczanach.

Pragniemy bardzo podziękować naszemu darczyńcy pani Renacie Żelasko za czas i trud włożony w przygotowanie pierników, którymi obdarowani zostali mieszkańcy DPS w Klęczanach.

Magdalena Cieślewicz – opiekun Wolontariatu