jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańHaft matematycznyHaftowanie na papierze – fajna zabawa!

Haftowanie na papierze – fajna zabawa!

Zainteresowanie zajęciami z haftu matematycznego w naszej szkole nie maleje. Od początku istnienia koła jego prowadzeniem zajmuje się p. Renata Jachimczak. Zajęcia odbywają się w Bibliotece szkolnej, oraz w miarę możliwości na świetlicy. Wciąż coraz to nowi uczniowie chcą uczestniczyć w pracach koła. Regularnie w zajęciach bierze udział 15 osób. W tym roku szkolnym do grona „hafciarzy” dołączyły dzieci z klas piątych i czwartych. Wiele z nich bardzo szybko poznało tajniki haftu matematycznego i sprawnie posługuje się tą techniką. Na zajęciach uczniowie wykonują różnego rodzaju obrazki, oraz kartki świąteczne i okolicznościowe. Spod ich rąk wychodzą piękne prace, co warto obejrzeć w galerii poniżej.

Dzieci lubią haft, który uczy koncentracji, wycisza, relaksuje i jest bardzo pożytecznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Warto docenić te zalety, szczególnie w kontekście obecnego, przenikniętego mediami stylu życia.

Renata Jachimczak