jesteś na: Strona glownaAktualności

wróc do listy wiadomości

Procedury rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

31.08.2020

Procedury rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w dniu 01.09.2020r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy

W czasie przebywania uczniów w szkole w dniu rozpoczęcia roku szkolnego obowiązują następujące zasady:

1.     W celu zapewnienia bezpieczeństwa przeciwepidemicznego wszyscy rodzice i uczniowie zobowiązani są do bezwzględnego stosowania się do ustalonej procedury.

2.     Uczniowie wchodzą do szkoły trzema wejściami:

a)   wejście główne – klasa 2, 4, 6a, 6b, 7a, 7b

b)   wejście od podwórka- klasa 1, 3, 5, 8

c)   wejście przy sali gimnastycznej- 0-1, 0-2.

3.     Wszystkich oczekujących na wejście do szkoły obowiązuje dystans społeczny pomiędzy osobami oraz zakrywanie nosa i ust.

4.     Na teren szkoły mogą wejść tylko:

a) uczniowie bez objawów chorobowych (kaszel, duszności, katar, gorączka) oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji,

b) rodzice uczniów oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej zachowując zasady reżimu sanitarnego.

5.      Każda osoba wchodząca na teren szkoły musi mieć maseczkę zakrywającą nos i usta oraz zdezynfekować ręce przy wejściu.

6.     Po wejściu do szkoły uczeń udaje się bezpośrednio do wyznaczonej w harmonogramie sali na spotkanie z wychowawcą.

7.     Po zakończeniu zajęć z wychowawcą uczeń opuszcza teren szkoły tym samym wyjściem, przez które wchodził zachowując odpowiedni dystans społeczny.