jesteś na: Strona glownaAktualności

wróc do listy wiadomości

Konkurs świąteczny „Cud Bożego Narodzenia – historia i polskie zwyczaje świąteczne”

29.11.2012

„Cud Bożego Narodzenia – historia i polskie zwyczaje świąteczne” – konkurs dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przysietnicy

Celem konkursu jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poznawania polskich tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzbogacenie wiedzy uczniów z zakresu historii świąt Bożego Narodzenia i znajomości Biblii.

Regulamin konkursu:

1.      W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół w Przysietnicy.

2.      Konkurs odbędzie się w formie pisemnej dnia 19 grudnia 2012r. (środa) o godzinie 14.30 w sali nr 5.

3.      Wymagana jest znajomość historii świąt Bożego Narodzenia, wydarzeń biblijnych oraz związanych z nimi polskich tradycji, zwyczajów i obrzędów.

4.      Pytania konkursowe dostępne są na stronie internetowej szkoły: pytania konkursowe „Cud Bożego Narodzenia”.

5.      Przewiduje się przeprowadzenie II etapu konkursu - 20 grudnia 2012r. (czwartek) o godzinie 13.40 w bibliotece szkolnej,  jeśli etap I nie wyłoni zwycięzców.

6.      Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy dostaną drobne upominki.

7.      Chętni do udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie swojego uczestnictwa w bibliotece szkolnej do dnia 17 grudnia 2012r. (poniedziałek).

8.      Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w czasie wigilii szkolnej, a następnie zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

9.      Nagrody rzeczowe ufundowane zostaną przez Dyrektora szkoły i Szkolną Kasę Oszczędności.

Organizatorzy konkursu:

Dyrektor szkoły,