jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWarsztaty z „Bonu Kultury”

Warsztaty z „Bonu Kultury”

Warsztaty w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu

23 października 2015 r. uczniowie z klasy IIa i II b wzięli udział w dwóch warsztatach w ramach Bonu Kultury. Były to zajęcia muzyczne, na których dzieci poznały ludowe piosenki i przyśpiewki oraz zobaczyły i miały możliwość zagrania, na  niektórych instrumentach ludowych, takich jak: dudy, trombita, basy, piszczałki, okaryna. Na zakończenie każde dziecko wykonało własną piszczałkę.

Drugie zajęcia przeprowadzone zostały w formie interaktywnych warsztatów plastyczno- literackich. Przybliżyły dzieciom niezwykły skarb kulturowy jakim są baśnie i legendy polskie.  Każde dziecko wykonało swoją własną książeczkę do legendy ,, Pierścień świętej Kingi”.  Zajęcia uczyły dzieci twórczego myślenia, rozwijały fantazję oraz przede wszystkim rozbudzały zainteresowania wątkami historycznymi, etnograficznymi, literackimi i artystycznymi oraz rozwijały zainteresowanie czytelnicze.

Barbara Stelmach

Małgorzata Śmierciak