jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Zdrowia

Dzień Zdrowia

Masz wybór – wybierz zdrowie

6 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Światowego Dnia Zdrowia, które odbyły się w kinie „Sokół” w Starym Sączu. Podczas tej uroczystości  uczniowie klas I – III SP zaprezentowali swoje stroje  w pokazie mody owocowo – warzywnej i przedstawili informacje na temat walorów zdrowotnych wybranego przez siebie owocu lub warzywa, a uczniowie klas IV – VI wystąpili w konkursie piosenki o tematyce prozdrowotnej „Śpiewam o zdrowiu”.  Podczas gali finałowej wręczono również nagrody i dyplomy w konkursach plastycznych.

Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji gminnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia w ramach realizacji projektu „Masz wybór – wybierz zdrowie”:

Klasy I-III SP

Pokaz mody owocowo-warzywnej „Moda na zdrowie”

I miejsce – Olga Bossy (klasa IIa)

III miejsce – Patrycja Cieślicka (klasa IIa)

Konkurs plastyczny „Zdrowe jedzenie – ależ to proste”

IV miejsce – Piotr Olejarz (klasa IIa)

wyróżnienie – Marek Bołoz (klasa IIa)

Klasy IV – VI

W konkursie piosenki o tematyce prozdrowotnej  „Śpiewam o zdrowiu” wzięły udział Małgorzata Kostecka i Izabela Nieć. Uczennice klasy Vb  zaprezentowały piosenkę „Zdrowy styl życia”.

Konkurs wiedzy „Jesteś tym, co jesz”

I miejsce - Anna Citak (klasa IIIa)

III miejsce – Jakub Niemiec i Katarzyna Maciak (klasa IIIb)

Konkurs plastyczny „Zdrowe jedzenie – zdrowe krążenie”

III miejsce – Katarzyna Maciak (klasa IIIb)

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom!