jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneBon Kultury - warsztaty klas IV - VI

Bon Kultury - warsztaty klas IV - VI

Warsztaty w MCK Sokół w ramach BONU KULTURY

 

W dniu 18 kwietnia 2016 r. uczniowie klas IV-VI brali udział w warsztatach w Galerii Sztuki Współczesnej BWA przy Sokole w Nowym Sączu.

Ponieważ było nas bardzo dużo zostaliśmy podzieleni na dwie grupy.

Część uczniów wybrała warsztaty edukacyjne „Peleryna gwiazdami uszyta”. Uczestnicy zapoznali się z pracą kostiumografa teatralnego, obejrzeli multimedialny pokaz przedstawiający kostium teatralny, została omówiona jego rola i znaczenie w teatrze. Uczniowie byli aktywowani w sposób twórczy do pracy. Podczas pracy w grupach, przy pomocy elementów strojów oraz rekwizytów dobierali odpowiedni kostium do postaci. Następnie zaprojektowali i wykonali kostium dla bohaterów wybranego przedstawienia. Uczestnicy rozwijali swoją wrażliwość estetyczną tkwiącą w sztuce oraz kształtowali nawyki uważnego słuchania i świadomego odbioru dzieła teatralnego.

Druga część uczniów wzięła udział w warsztatach „Mała Akademia Folkloru- Etno-Inspiracje”.  Uczestnicy zapoznali się z tradycją, obrzędowością, rzemiosłem artystycznym i sztuką ludową wybranych regionów Małopolski. Prowadząca przedstawiła uczniom  tajniki powstawania tradycyjnych wzorów i motywów ludowych. W prezentacji multimedialnej i poprzez rekwizyty omówione zostały współczesne oblicza dizajnu inspirowanego folklorem. Uczestnicy dzięki zdobytej wiedzy etnograficznej i kulturowej, zgromadzonym materiałom i katalogom barw oraz wyobraźni twórczej stworzyli etno kolorowe projekty, które przenieśli na T-shirty, które zabrali ze sobą do domów.

Tak jedna, jak i druga grupa bardzo miło spędziła czas w Galerii. Z wielką radością i entuzjazmem uczniowie dzielili się między sobą wrażeniami  z warsztatów. Z pewnością jeszcze kiedyś się tam wybierzemy… 

 

wychowawcy klas IV-VI