Spotkanie organizacyjne PCK

Szkolne Koło PCK 2017/2018

Szkolne Koło PCK po wakacjach rozpoczęło swoją działalność i na pierwszym spotkaniu organizacyjnym 11 września odbyły się wybory do zarządu. W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych będą spotykać się wspólnie. Łącznie do Koła należy 30 osób.

Zarząd SK PCK:

Przewodnicząca: Marcelina Aleksandrowicz kl. 3b G

Zastępca przewodniczącej SP: Kacper Maciak kl. 7b

Zastępca przewodniczącej G: Patrycja Czerpak kl. 3b G

Skarbnik: Bartek Sekuła kl. 6a

Opiekunowie: Ewelina Konicka, Karolina Botwina

Działania Polskiego Czerwonego Krzyża to przede wszystkim praca na rzecz potrzebujących, uwrażliwianie społeczeństwa na krzywdę ludzką i promocja idei niesienia bezinteresownej pomocy.

Naszą misję realizujemy poprzez:

• Upowszechnianie międzynarodowego prawa humanitarnego;
    Prowadzimy działalność humanitarną na rzecz ofiar konfliktów zbrojnych. Współpracujemy z władzami publicznymi w trosce o zapewnienie poszanowania międzynarodowego prawa humanitarnego (Konwencji Genewskich). W czasie konfliktu zbrojnego wspomagamy wojskową i cywilną służbę zdrowia.
  • Promocję honorowego krwiodawstwa;
    Prowadzimy kampanię i działania, które mają na celu rozwój krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce
  • Niesienie pomocy ofiarom klęsk żywiołowych i katastrof w kraju i za granicą;
    Niesiemy pomoc ofiarom w sytuacjach klęsk żywiołowych i katastrof na świecie, jak również przygotowujemy społeczeństwo do właściwych zachowań w sytuacjach podobnych kryzysów.
  • Opiekę i pomoc socjalną;
    Działamy na rzecz osób najbardziej potrzebujących, ubogich, chorych, niepełnosprawnych oraz mniejszości narodowych.
  • Promocję właściwych zachowań zdrowotnych i ekologicznych;
    Przeciwdziałamy uzależnieniom, promujemy zdrowy tryb życia i odżywiania, mówimy o profilaktyce chorób nowotworowych i zakaźnych.