jesteś na: Strona glownaSTOP cyberprzemocy

Akademia Bezpiecznego Internetu

Helpline.org.pl

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci

Kampania społeczna „Dziecko w sieci”

Dyżurnet.pl

Safer Internet

Sieciaki.pl

rok szkolny 2013/2014

Co to jest cyberprzemoc?

Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych.  Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!!

Do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się m.in:

-nękanie, straszenie, szantażowanie w Sieci,

- rejestrowanie niechcianych filmów, zdjęć,

-publikowanie w Internecie lub przy użyciu telefonu komórkowego ośmieszających zdjęć, filmów i informacji,

-podszywanie się w sieci pod inną osobę.

Samorząd Uczniowski przygotował specjalne ulotki-foldery zarówno dla uczniów, jak i rodziców, które miały na celu przybliżenie zagadnień związanych z cyberprzemocą i cyberzagrożeniami. Rodzice mogli dowiedzieć się jak pomóc dziecku, które stało się ofiarą cyberprzemocy, co mogą zrobić w takiej sytuacji, jak przeciwdziałać cyberprzemocy. Uczniowie natomiast, oprócz ogólnych informacji, dowiedzieli się o formach cyberprzemocy i otrzymali praktyczne porady dla młodych internautów.