jesteś na: Strona glownaSTOP cyberprzemocyJak pomagać za pomocą Internetu

Jak pomagać za pomocą Internetu

W dzisiejszych czasach ciężko żyć bez Internetu, daje on ogromne możliwości. Jest on dziś podstawowym źródłem Informacji. Ludzie coraz częściej wolą posłużyć się nim, niż na przykład przeczytać gazetę bądź wysłuchać radia.

Dużo osób chciałoby pomagać innym przez Internet, tylko większość nie wie jak. Za pomocą komunikatorów internetowych możemy wymieniać spostrzeżenia, jak również ciekawostki ze swoimi kolegami. Te informacje mogą posłużyć nam w tym, abyśmy mogli zorganizować sobie czas wolny albo dowiedzieć się o ciekawych wydarzeniach.

Za pomocą Internetu możemy również pomagać sobie w sytuacjach kiedy jesteśmy nieobecni w szkole i nie wiemy, co jest na zadanie domowe. Możemy wtedy skontaktować się internetowo ze znajomymi z klasy, którzy podadzą nam treść pracy domowej. Także wtedy, gdy nie znamy rozwiązania lub nie rozumiemy tematu omawianego na lekcji, możemy dopytać się osób, które znają go lepiej od nas.

Poprzez Internet możemy pomóc udostępniając czyjś apel, tak jak
to bywa w przypadku osób potrzebujących, czy też szukających wsparcia. Również, jeśli posiadamy takie możliwości, sami możemy udzielić pomocy. Internet może okazać się pomocny także nam samym, w sytuacji, gdy nie mamy możliwości pożyczyć lektury szkolnej z biblioteki, wtedy sięgamy do internetowej biblioteki i czytamy e-booki.

Podsumowując - Internet nie służy tylko do zabawy. Wykorzystując go możemy również pożyteczne działać i pomagać innym.

Uczeń klasy Vb