jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneIV Piknik Wodociągowy w Starym Sączu

IV Piknik Wodociągowy w Starym Sączu

22 września 2017 r. uczniowie klas II  i III Gimnazjum uczestniczyli w IV Pikniku Wodociągowym, który odbył się w Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu. Młodzież naszej szkoły miała okazję poznać specyfikę pracy Sądeckich Wodociągów, a w szczególności działalność i system oczyszczania wody w Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu.

Po zwiedzaniu infrastruktury Stacji pracownicy Sądeckich Wodociągów przygotowali dla zwiedzających ciekawe pokazy związane z wodą oraz sesję zdjęciową. Następnie uczniowie mieli okazję zobaczyć typy urządzeń i samochodów używanych przy obsłudze wodociągów. Poprzez zabawę i bezpośredni kontakt z pracownikami Stacji Uzdatniania Wody młodzież  z zainteresowaniem sprawdzała możliwości techniczne prezentowanego sprzętu. Po wielu atrakcjach wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek.

Wizyta w Stacji Uzdatniania Wody w Starym Sączu była wspaniałą lekcją ekologii, uświadamiającą wszystkim zwiedzającym uczniom,  jak wielkie znaczenie dla życia i zdrowia ludzi ma czysta woda, której dostawcą są Sadeckie Wodociągi.

Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia!