jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneZajęcia w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy

Zajęcia w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z oddziałów przedszkolnych 0-1 i 0-2  będą brały udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy. Tego typu zajęcia biblioteczne mają na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród naszych przedszkolaków, przybliżenie literatury dziecięcej  i z pewnością staną się również inspiracją do różnorodnych prac plastycznych.

Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się 28 września.  Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się z księgozbiorem dla najmłodszych, poznały regulamin biblioteki i zasady wypożyczania książeczek. Pani Wioletta Orłowska przygotowała również ciekawe zagadki dotyczące znanych bajek, wierszy, a dzieci wykazały się wspaniałą wiedzą na temat znajomości takich utworów jak „Rzepka”, „Lokomotywa”, „Kot w butach”.

Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejne przygody w bibliotece.

Małgorzata Tokarczyk

Małgorzata Śmierciak