Azymuty Jesieni

Idę w góry cieszyć się życiem

6 października siedmiu harcerzy i sześciu harcerzy starszych pod opieką Iwony Ogorzały i Małgorzaty Jarząb brało udział w Azymutach jesieni - imprezie inaugurującej  rok harcerski . Po zakwaterowaniu w stanicy harcerskiej w Kosarzyskach wszyscy harcerze spotkali się z komendantem hufca  na „kominku”. W czasie tego spotkania każdy patrol prezentował swoją drużynę. Nasi harcerze zaprezentowali drużynę śpiewając autorską  piosenkę, której słowa prezentujemy poniżej:

Bo Orion jest lepszy niż byś chciał

Bo on druhnę Iwonę ma

Bo on choć czasem tonie w łzach

Bo on to ze śmiechu ma.

Bo Orion zawsze pomoże Ci

Bo Orion pocieszy w gorsze dni

Bo Orion bordowe chusty ma

A w naszych sercach płonie żar.

Bo my zawsze staramy się

Bo chęci to najważniejsza rzecz

Bo my czasem błądzimy lecz

Nad nami zawsze czuwa Szef.

Bo On ciągle pomaga nam

I łaską otacza w każdy czas

Wszystko co mamy Jego jest

Od niego jest ciepło naszych serc.

Bo tu druhna Gosia jest

Ona zawsze pocieszy cię

Dzięki niej Orion nadal trwa

I to już chyba z 10 lat.

ORION!

Następnego dnia po energetycznym śniadaniu ruszyliśmy na trasę, by zgodnie z hasłem rajdu cieszyć się życiem. Wędrując szlakami kurierskimi wykonywaliśmy zadania rajdowe. Dobre humory wszystkich uczestników przeganiały deszczowe chmury i pomagały nam pokonać drogę na Obidzę, Eliaszówkę i Górki Magórskie. Na Eliaszówce łącząc się ze wszystkimi którzy brali udział w akcji „Różaniec do granic” modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny.

Na zakończenie  imprezy odbył się uroczysty apel inaugurujący rok harcerski. W czasie apelu odbyło się również podsumowanie poprzedniego roku harcerskiego. Nasza drużyna zdobyła III miejsce w rywalizacji Prima Sort 2017.

Zmęczeni i ubłoceni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy  do domów!