jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

Wczesnym rankiem 9 października klasy II i III gimnazjum wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę szkolną. Zarówno pogoda jak i humory dopisywały wszystkim uczestnikom, gdy dotarliśmy do pierwszego punktu harmonogramu – zamku w Mosznej – jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce. Po zwiedzaniu ogrodów i zabytkowych wnętrz pałacu ruszyliśmy w dalszą drogę. Jednak korki i utrudnienia na trasie spowodowały, że nasza podróż do celu wydłużyła się dwukrotnie. Po dotarciu do Wrocławia udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, który stał się wrocławską namiastką kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie  podziwialiśmy wyjątkowo malownicze o tej porze roku zakątki i roślinność charakterystyczną dla Azji. Potem uczestniczyliśmy w przepięknym pokazie multimedialnym fontann przy Hali Stulecia. Po obejrzeniu najbardziej rozpoznawalnych miejsc Wrocławia udaliśmy się na spotkanie z panią przewodnik. Dalsze zwiedzanie z przewodniczką rozpoczęliśmy karkołomnym wyjściem na wysokość 45 m, gdzie znajduje się Most Pokutnic czyli kładka łącząca obie wieże kościoła św. Magdaleny. Potem udaliśmy się na popołudniowo-wieczorny spacer na Starówkę Wrocławia, w czasie którego oprócz podziwiania zabytkowej architektury szukaliśmy bardziej współczesnych krasnali, z których słynie Wrocław. Zmęczeni pełnym atrakcji dniem dotarliśmy do Hotelu Wena, gdzie czekała na nas już ciepła obiadokolacja. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku wystarczyło nam sił na integrację międzyklasową. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO i Afrykarium. Zafascynowani byliśmy podziwianiem różnorodności fauny i flory z różnych kontynentów. Największą atrakcją było oceanarium, gdzie znajduje się 15 mln litrów wody w 21 basenach i akwariach, przedstawiające różne ekosystemy ze środowiskiem wodnym. Potem udaliśmy się na Ostrów Tumski - najstarszą a zarazem najpiękniejszą część miasta, gdzie pani przewodnik opowiadała nam ciekawe historie na temat miasta i legend z nim związanych. Ostatnim punktem programu była Panorama Racławicka, gdzie obejrzeliśmy jeden z najsłynniejszych w Polsce obrazów. Następnie zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Wycieczka była pełna emocji i nagłych zwrotów akcji, ale na pewno udana i już planujemy kolejny wspólny wyjazd.

Wychowawcy klas III gimnazjum