jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWyjazd do Jodłowej

Wyjazd do Jodłowej

Wyjazd do Jodłowej grup DSM i Bractwa Dzieciątka Jezus

14 października 2017r. w piękny sobotni jesienny dzień grupa DSM i Bractwa Dzieciątka Jezus razem ze swoimi Przewodniczkami pod opieką s. Roseliny pojechała do Jodłowej, gdzie znajduje się Sanktuarium Dzieciątka Jezus.

Po przywitaniu i zapoznaniu się z tamtejszą grupą DSM i ich Księdzem Wikarym, udaliśmy się na Mszę Świętą.  Podczas krótkiego kazania, Ksiądz mówił, jak to młody Jezus nauczał w świątyni jerozolimskiej, nawiązując do Święta Dnia Nauczyciela. Każdy mógł powierzyć Dzieciątku Jezus własne intencje, z którymi przyjechał. Wyświetlony był również film przedstawiający historię tego kościoła i kultu Dzieciątka Jezus. Spotkaliśmy się z Księdzem Kustoszem Sanktuarium, który nas także serdecznie przywitał i wyraził radość z naszej obecności. Otrzymaliśmy obrazki Dzieciątka Jezus i zakupiliśmy dodatkowo inne pamiątki. Po wyjściu ze świątyni udaliśmy się na plac,  zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla i deser. Miały miejsce także tańce, gry i różne  konkurencje przygotowane m.in. przez nasze Przewodniczki.

Po dwóch godzinach zabawy pożegnaliśmy się, zapraszając zaprzyjaźnioną grupę do Przysietnicy.

Katarzyna Nakielska kl. III a – przewodniczka DSM

s. Roselina