jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneRobimy pyszne i zdrowe soki

Robimy pyszne i zdrowe soki

Robimy pyszne i zdrowe soki warzywno-owocowe

Przedszkolaki z grupy 0-1 doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy spożywać owoce i warzywa. Z myślą o witaminkach, dzieci postanowiły zrobić soki owocowo-warzywne i przyniosły na zajęcia między innymi marchewki, jabłka, pomarańcze, gruszki i banany. Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z działaniem sokowirówki i blendera oraz utrwaliły sobie zasady bezpiecznego korzystania z tych urządzeń. Następnie wszyscy pełni zainteresowania i ciekawości przystąpili do mycia owoców i warzyw. Teraz pozostało już tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Na końcu zajęć odbyła się degustacja soków o wielu różnych smakach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w pracę i miały okazję przekonać się, że soki owocowo-warzywne  są smaczne i zdrowe, a przekonanie to doskonale wpisuje się w wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Małgorzata Śmierciak