jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneDzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest  na całym świecie 5 listopada i jest to święto wszystkich bajkowych postaci, które towarzyszą dzieciom codziennie, rozweselają, bawią, a także przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji troszeczkę wcześniej, bo 19 października dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w imprezie przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy.

W tym dniu dzieci miały okazję zaprezentować swoją ulubioną maskotkę oraz uczestniczyć w wielu „bajkowych” grach i zabawach takich jak: rozpoznawanie tytułów bajek po wysłuchaniu ich fragmentów lub po charakterystycznej piosence, zabawa w „Kopciuszka” czyli oddzielanie fasoli od cieciorki, zabawa „Traf w Babę Jagę”.

Na zakończenie dzieci miały również okazję pokolorować wylosowane przez siebie postaci z bajek. Ten dzień był niezwykle atrakcyjny i z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Dzieci z niecierpliwością czekają już na kolejną imprezę jaką będzie Dzień Pluszowego Misia.

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk