jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneSmok Wawelski na horyzoncie!

Smok Wawelski na horyzoncie!

Karramba! Smok Wawelski na horyzoncie!

20 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Nowego Sącza, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu Bon Kultury. W otoczeniu sympatycznych bohaterów dzieci poznawały tajemnice i największe atrakcje Krakowa – serca Małopolski.

Przewodnikiem tej podróży był sam Smok Wawelski w rozczłapanych butach i czerwonym kaszkiecie. Warsztaty zawierały elementy muzyczne charakterystyczne dla regionu Małopolski, a także pokaz filmowy odcinka „Smok expedition” z serii „Porwanie Baltazara Gąbki” uzupełniony prezentacją multimedialną o najważniejszych miejscach i zabytkach Krakowa.

Po tych atrakcjach nadszedł czas na część plastyczną i rozwinięcie zdolności manualnych dzieci, poprzez własnoręczne wykonanie edukacyjnych elementów związanych z miastem Kraków.

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk