jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneNiedziela Misyjna 2017

Niedziela Misyjna 2017

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami aktywnie wspierają dzieła misyjne Kościoła organizując okolicznościowe zbiórki i stale podejmując dzieło Adopcji Serca, a także biorąc udział w Kolędzie Misyjnej. W tym roku dnia 22 października we wspomnienie Wielkiego Misjonarza Świata - Świętego Jana Pawła II przypadła Niedziela Misyjna pod hasłem „Idźcie i głoście”, która zarazem rozpoczęła Tydzień Misyjny. Misję ma podejmować każdy uczeń Chrystusa osobno, ale też wezwane są do tego wspólnoty. Przyjąć Chrystusa to być gotowym, by być  misjonarzem. Wspierać misje możemy przede wszystkim naszą modlitwą, dlatego uczestniczyliśmy w tym dniu wspólnie we Mszy świętej. Przebrani w stroje osób z różnych kontynentów przygotowaliśmy liturgię, dając tym samym wyraz naszej duchowej łączności z misjami. Nie musimy przecież wyjeżdżać do innych krajów. Misjonarzami powinniśmy być wśród najbliższych, w domu, w szkole i w pracy. Misje to nie akcja charytatywna, ale zadanie każdego z nas.  Zatem „idźmy i głośmy”!

s. Roselina