jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWarsztaty o Krakowie

Warsztaty o Krakowie

24 października 2017r. uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych BON KULTURY, organizowanych przez MCK Kino Sokół. Warsztaty dotyczyły historii dawnej stolicy Polski - Krakowa oraz jego najważniejszych zabytków. Bohaterem przewodnim tej przygody był oczywiście Smok Wawelski.

Po krótkiej ekranizacji bajki z serii „Porwanie Baltazara Gąbki” i prezentacji multimedialnej z zabytkami Krakowa,  przygotowanej przez Panią prowadzącą, nadszedł czas na samodzielne wykonywanie pracy plastycznej. Na zakończenie i podsumowanie zajęć odbył się quiz wiedzy o Krakowie. Wszyscy uczniowie odpowiadali na pytania, zachwycając swoją obszerną wiedzą na temat zabytków i historii tego pięknego miasta.

Obrzud Karolina

Soboń Cecylia