jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaRobimy sałatkę jarzynową

Robimy sałatkę jarzynową

Zatańczyły witaminy  - robimy sałatkę jarzynową

Z myślą o jarzynowych witaminach, uczniowie klasy II zamienili się w kucharzy  i wspólnie zrobili pyszną sałatkę warzywną. Przy tej okazji utrwalili wygląd, smak, zapach i zawartość witamin niektórych składników.

Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad  bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało im wiele satysfakcji. Podczas pracy uczniowie nauczyli się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę udekorowali i nałożyli na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

Alina Citak