jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie autorskie z Jadwigą Marzec

Spotkanie autorskie z Jadwigą Marzec

Spotkanie autorskie z Jadwigą Marzec

 

We czwartek 9-go listopada klasy trzecie i druga szkoły podstawowej uczestniczyły w spotkaniu autorskim z p. Jadwigą Marzec. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy, gdzie p. Wioletta Orłowska zaprosiła uczniów na promocję książki pani Jadwigi Marzec pt. „Niezwykły tydzień Frani”. Spotkanie był bardzo ciekawe, dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się we fragmenty książki i chętnie opowiadały o swoich przeżyciach i zabawnych przygodach. Na zakończenie spotkania zainteresowani uczniowie mogli zakupić książkę i zdobyć autograf autorki.

A oto kilka słów na temat przygód Frani z recenzji Izabeli Zubko: „Niezwykły tydzień Frani” Jadwigi Marzec to nie tylko lektura dla dzieci. Książka składa się z dziewięciu rozdziałów, które rozśmieszą również dorosłego czytelnika. Tytułowa Frania właśnie rozpoczyna wakacje. Ma kochających ją rodziców, młodszego brata i przyjaciółkę Karolinkę, z którą planuje wspólne spędzić wolny czas. Opisane przygody rezolutnej i ciekawej świata dziewczynki zawierają w sobie głębsze przesłania i odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania. Podczas lektury warto zwrócić uwagę w jaki sposób autorka wyjaśnia problem egzystencjalny istnienia Boga, nad którym od wieków zastanawiają się naukowcy i myśliciele. Książka ma także walor edukacyjny. Uczy, że warto pomagać i przebaczać. Poza tym w przystępny sposób wyjaśnia trudne słowa lub powiedzenia używane przez rodziców, a którym najmłodsi nadają tajemny charakter. Przekazuje również tradycję Ziemi Sądeckiej, czyli obszaru zamieszkałego przez dziadków Frani. Zafascynowana folklorem dziewczynka opowiada swojej przyjaciółce o Święcie Dzieci Gór oraz o Miasteczku Galicyjskim.”

Wszyscy zainteresowani przygodami Frani będą mogli wkrótce wypożyczyć „Niezwykły tydzień Frani” w Bibliotece Szkolnej i Publicznej.

 

Renata Jachimczak