jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneDzień Zdrowego Jedzenia

Dzień Zdrowego Jedzenia

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, którego celem jest promowanie zdrowego żywienia. Tego dnia dzieci z grupy 0-1 zapoznały się z piramidą żywienia, zasadami zdrowego odżywiania oraz konsekwencjami złej diety i nieregularnego spożywania posiłków. Następnie przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – samodzielne przygotowanie drugiego śniadania. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty i z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki, jajek, serów i innych zdrowych składników. Samodzielnie wykonane kanapki z dużą ilością warzyw smakowały nawet największym niejadkom. Okazało się, że dzieci bardzo lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Dzieci nie zapomniały również o owocach, ponieważ na stołach zagościły jabłka, gruszki i banany.

Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz zwrócenie uwagi na dbałość o higienę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

Małgorzata Śmierciak