jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneMiędzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny

„W krainie wierszy Wandy Chotomskiej”

Tradycją Szkoły Podstawowej w Przysietnicy staje się organizowanie corocznie międzyszkolnego konkursu czytelniczo-plastycznego dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. W tym roku, pisarzem, którego wiersze ilustrowały dzieci była Wanda Chotomska – najpopularniejsza współczesna autorka polskiej poezji dziecięcej. Konkurs przygotowany został przez nauczyciela bibliotekarza Renatę Jachimczak oraz zespół nauczycieli klas młodszych: Alinę Citak, Karolinę Obrzud, Cecylię Soboń, Barbarę Stelmach, Małgorzatę Śmierciak, Małgorzatę Tokarczyk. Na zaproszenie do udziału w Konkursie odpowiedziały wszystkie szkoły podstawowe z gminy Stary Sącz. W Konkursie uczestniczyło 29 uczniów z dziesięciu szkół.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili zaproszeni Goście: Pani Ewa Zielińska – Przewodnicząca Rady Miejskiej Starego Sącza, Pani Maria Sosin – Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu, Pan Marian Kuczaj – były burmistrz Starego Sącza, Pani Wioletta Orłowska i Agnieszka Kwaśniowska z Biblioteki Publicznej w Przysietnicy oraz Nauczyciele – opiekunowie uczniów i Rodzice.

Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas I – III. Dzieci w wyznaczonym czasie samodzielnie ilustrowały wybrany wiersz Wandy Chotomskiej. Wszyscy uczniowie posługiwali się pastelami olejnymi na papierze w formacie A3.

Po rozpoczęciu konkursu przez prowadzącą p. Barbarę Stelmach i powitaniu Gości przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Przysietnicy p. Aleksandra Łukasika, zanim przystąpiono do pracy, wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych w Przysietnicy pod kierunkiem p. Małgorzaty Tokarczyk i p. Małgorzaty Śmierciak oraz uczniowie klas młodszych z krótkim programem artystycznym przybliżającym twórczość Wandy Chotomskiej.

Wykonane przez uczestników Konkursu prace oceniała niezależna Komisja Konkursowa w składzie:

1.   P. Maria Sosin – Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu,

2.   P. Anna Zając-Bieńkowska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu,

3.   P. Ewelina Wiśniewska z Centrum Kultury i Sztuki  im. Ady Sari w Starym Sączu.

Bardzo trudno było Paniom Jurorkom wybrać laureatów Konkursu spośród tak wielu bajecznie kolorowych i pomysłowych prac. Wyniki konkursu przedstawia poniższa tabela. Przyznano miejsca od I do VI, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Wszystkie dzieci dostały nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatorów. Dodatkowo przywiezione przez siebie nagrody przyznawała Pani Ewa Zielińska.

Lp.

29.

Anna Sroka

wyróżnienie

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, młodym artystom gratulujemy wykonania pięknych prac plastycznych i życzymy dalszych sukcesów!

Relacja fotograficzna:

konkurs