jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZ wizytą w Straży Granicznej

Z wizytą w Straży Granicznej

Z wizytą w Straży Granicznej

 

Dnia 22 listopada 2017r. dzieci z klas I - II Szkoły Podstawowej odbyły wycieczkę do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej imienia I Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu. Na miejscu  grupę uczniów serdecznie przywitała pani Jolanta Poręba, która była przewodniczką po oddziale Straży Granicznej 

Na początku uczniowie poznali  salę muzyczną, gdzie przywitali ich muzycy z Reprezentacyjnej Orkiestry SG. Uczniowie mieli okazję na żywo zobaczyć i usłyszeć zaprezentowane przez solistów brzmienie instrumentów - fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, waltorni, tuby oraz perkusji, ogromnego bębna i talerzy. Na koniec pod batutą dyrygenta orkiestra zagrała krótki utwór, który zachwycił i oczarował uczestników.  

Później dzieci obejrzały przygotowany specjalnie dla nich sprzęt używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Ta część programu cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Można było z bliska obejrzeć i trzymać w rękach karabin, kajdanki, kamerę, wsiąść do służbowych samochodów lub przymierzyć kamizelkę z napisem „Straż Graniczna” i hełm.

Na koniec uczniowie weszli do Sali Tradycji obrazującej działalność WOP, SG oraz historię powstania i działalność bojową 1 PSP gdzie, Karpacki Oddział SG ma swoje korzenie.

 

Uczniowie podziękowali funkcjonariuszom za zdobyte wiadomości i miłe przyjęcie. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.

                                                                                                                  Alina Citak

Barbara Stelmach