jesteś na: Strona glownaWydarzenia sportoweXV Gminne Zawody Siłowe

XV Gminne Zawody Siłowe

29 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Przysietnicy odbyły się po raz piętnasty Gminne Zawody Siłowe o puchar Burmistrza Miasta Starego Sącza. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum startowali z dziewięciu list – począwszy od wagi do 35 kg do ponad 70 kg. Rywalizacja zawodników jak zawsze wzbudzała ogromne emocje, które rosły wraz z wagą zawodnika oraz podniesionym ciężarem! W tej edycji zawodów największy ciężar podniósł Jakub Olszowski z klasy IIIa naszego oddziału gimnazjalnego i było to 75 kg.

Nad zdrowiem zawodników czuwała pani pielęgniarka Marta Pawlik, poczęstunek przygotowywały panie z Rady Rodziców: Agnieszka Olszowska i Anna Dorula.

Finał zawodów uświetnił swoją obecnością Pan Kazimierz Ptaśnik – Radny Rady Miejskiej Miasta Starego Sącza i Sołtys Przysietnicy oraz nasz absolwent  Kacper Sopata, który w roku 2011 pobił rekord zawodów wyciskając ciężar 115 kg! Obecnie Kacper jest Mistrzem Polski Strongman  w kategorii 80 kg. Tytuł zdobył podnosząc w martwym ciągu 285 kg. Wszyscy mieli okazję widzieć pokaz siły naszego gościa, który prezentował zebranym zawodnikom podnoszenie 240 kg. Młodzi zawodnicy mieli okazję zapytać naszego Strongmana o interesujące ich zagadnienia dotyczące  treningu.

Wszyscy nagrodzeni w swoich kategoriach wagowych zawodnicy przyjmowali gratulacje medale, puchary i dyplomy z rąk Gości i Dyrektora szkoły Pana Aleksandra Łukasika.

Wyniki zawodów siłowych