Mikołajkowa niespodzianka od SU

Święty Mikołaj to tak zwany „patron daru człowieka dla człowieka”. 6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Tak naprawdę zupełnie go wtedy jeszcze nie znaliśmy. Od epoki, w której żył św. Mikołaj, dzieli nas siedemnaście stuleci. To wystarczająco długi czas, by wiele wydarzeń z życia Świętego uległo zapomnieniu. Dziś wiedza o nim jest mieszaniną faktów historycznych i legend. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nawet w fantastycznie brzmiących opowieściach o św. Mikołaju tkwi ziarno prawdy. Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam jedną, zawsze aktualną ideę. Przypomina o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Zawsze i wszędzie chodzi o pamięć, bezinteresowną pomoc i poświęcony czas innym. Zwłaszcza myśląc o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.  Z tej okazji Rada Samorządu Szkolnego przygotowała dla wszystkich słodką niespodziankę. 6 grudnia był w dniem bez mundurka, a korytarze zapełniły się kolorami świętego. Czapeczki mikołajkowe były widoczne w każdej klasie. Już od godzin porannych Uczniowski Mikołaj wraz ze śnieżynkami odwiedził  wszystkie klasy, życząc samych radości i atrakcji w tym szczególnym dniu. Była to miła zapowiedz „IV Nocnych Poszukiwań  Mikołaja”, które czekały nas wieczorem.

Opiekunowie i Rada SU