jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneŚwiąteczne przygotowania w oddziałach przedszkolnych

Świąteczne przygotowania w oddziałach przedszkolnych

Miesiąc grudzień jest szczególnym miesiącem, gdyż wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na Świętego Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z grupy 0-1 i 0-2 intensywnie przygotowywały się na przyjście Świętego Mikołaja, uczyły się „mikołajkowych” piosenek i wierszy, a swoje zdolności muzyczne i recytatorskie zaprezentowały 6 grudnia podczas niezwykłego spotkania z Mikołajem.

Następnie nadszedł czas na ubieranie klasowej choinki, na której zawisły między innymi kolorowe i pachnące pierniczki oraz własnoręcznie wykonane łańcuchy choinkowe i cekinowe bombki. W ostatnim przedświątecznym tygodniu przedszkolaki stroiły również choinkę szkolną, a także miały okazję przystroić świąteczną choinkę w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy. Maluchy z chęcią wykonywały liczne ozdoby świąteczne takie jak świąteczne lampiony, stroiki z pomarańczy i goździków oraz z wielką radością samodzielnie dekorowały pierniczki. Przedszkolaki ozdabiały również kartki świąteczne z życzeniami, które wręczyły swoim rodzicom.  Dzieci przygotowywały się do Świąt w bardzo szczególny sposób, ponieważ uczyły się wielu nowych piosenek o tematyce zimowo-świątecznej zarówno w języku polskim, jak i angielskim, śpiewały pastorałki i kolędy, a swoje zdolności wokalne zaprezentowały podczas Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 13 grudnia.  W świąteczny nastrój wprowadzają nas również przepiękne dekoracje w sali i na korytarzu, ponieważ symbole zbliżających się świąt stały się motywami przewodnimi grudniowych prac plastycznych.

Dekoracje świąteczne oraz zapach pierników i pomarańczy unoszący się w sali przedszkolnej świadczą o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk