jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie z Hobbitem

Spotkanie z Hobbitem

14 grudnia  2017r. uczniowie z klas IV-VII udali się do Starosądeckiego Centrum Kultury,  gdzie obejrzeli  przedstawienie na motywach lektury szkolnej.

Spektakl nosił tytuł "Hobbit czyli podróż w nieznane"  i wystawiony był przez aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie.  Artyści występujący na scenie zabrali nas w magiczną podróż do Śródziemia Trzeciej Ery. Razem z nimi podróżowaliśmy do Samotnej Góry, aby odnaleźć magiczny arcyklejnot  oraz skarby zagarnięte dawno temu przez okrutnego smoka Smauga.

Niewątpliwym atutem spektaklu był  kontakt bohaterów z  widzami. Dzieci odgrywały rolę krasnoludów oraz pomagały w uwolnieniu głównego bohatera.  Na scenie podziwialiśmy kostiumy, efekty świetlne oraz wzruszającą  muzykę .

Przedstawiona  historia  to podroż, która odbywa się w każdym z nas. To opowieść  o dojrzewaniu, przyjaźni i miłości pokonującej  wszelkie podziały .

Wiesława Łatka