Spotkanie z policjantem

9 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Starym Sączu. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: I grupa - klasy 0-III i II grupa - klasy IV-VII szkoły podstawowej.

Policjant zwrócił uwagę na bezpieczeństwo dzieci na drodze oraz na ważną rolę jaką odgrywają odblaski w czasie poruszania się po drodze, szczególnie po zmroku i nocą. Poruszył temat związany z cyberprzemocą. Uczulił dzieci i młodzież na rozsądne korzystanie z Internetu i portali społecznościowych. W związku ze zbliżającymi się zimowymi feriami zwrócił uwagę na bezpieczeństwo zabaw na śniegu i lodzie.

W czasie spotkania uczniowie mieli okazję zadawania pytań policjantowi.  Wykazali się również bardzo dobrą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Ładnie odpowiadali na pytania policjanta, dotyczące poruszanych przez niego tematów.

Barbara Stelmach