jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKlasy 0 – III na musicalu

Klasy 0 – III na musicalu

Klasy 0 – III na musicalu

 

29 stycznia 2018r. uczniowie klas 0-3 pojechali do Nowego Sącza na musical pt. „Nowe szaty króla”. Jest to jedna z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena.

Teatr Muzyczny Forte zaprezentował sceniczną adaptację tej sztuki. „Nowe szaty króla” to znakomity musical z przesłaniem aspektu profilaktycznego, pełnego tańca i poruszającej muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo oraz grą aktorską, a także zachwycającymi animacjami multimedialnymi. Dodatkowym atutem był znakomity humor oraz zaskakujące zwroty akcji, które wciągały dzieci w dalszy ciąg wydarzeń.

Główny bohater próbując nadążyć za modą zapomina o tym, co naprawdę ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która towarzyszy mu podczas kolejnych przygód. Swą błyskotliwość i inteligencję okazuje komentując wydarzenia w żartobliwy i dowcipny sposób przy każdej nadarzającej się okazji. Niestety wciąż była  ignorowana i lekceważona ze względu na swój wygląd, przez co losy króla potoczyły się inaczej niż by chciał.

Nowe szaty króla to fascynujący musical, w którym wiele momentów zachęcało do wspólnej zabawy, oferując przy tym doskonałą rozrywkę najwyższej klasy oraz niebanalny, odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie uczyli się, że o  wartości człowieka nie decyduje zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

 

Cecylia Soboń