jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWarsztaty z Kamishibai

Warsztaty z Kamishibai

1 lutego klasy III Szkoły Podstawowej, miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach dydaktycznych, organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy. Tematem przewodnim spotkania był teatrzyk Kamishibai, czyli teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca  planszę z obrazkami oraz drewniane pudełeczko.

Podczas warsztatów dzieci poznały historię teatru Kamishibai, słuchały bajki „Szukając Marudka” oraz co najważniejsze tworzyły własne opowieści połączone z twórczymi pracami plastycznymi.

Finałem warsztatu było oczywiście przedstawienie przez grupy swoich własnych, zilustrowanych opowieści, mieszczących się w „małej, drewnianej skrzyneczce”. Spotkanie z teatrem Kamishibai z pewnością pozwoliło rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, dało możliwość współpracy, podczas podejmowania decyzji, a także pokonania pewnych nieśmiałości.

Obrzud Karolina