jesteś na: Strona glownaBiblioteka szkolnaNowe książki w bibliotece

Nowe książki w bibliotece

Corocznie na początku roku, ku zadowoleniu stałych czytelników,  Biblioteka Szkolna wzbogaca swoje zbiory o nowe książki. Tym razem zakupione zostały przede wszystkim książki dla młodszych uczniów oraz uzupełniono komplety lektur dla klas starszych – w sumie ponad 300 nowych książek.

Na dzieci młodsze czekają pięknie wydane dłuższe opowiadania, które weszły do nowego kanonu lektur dla klas I – III. Książki posiadają wartościową treść, bogatą szatę graficzną, wspaniałe ilustracje i duże litery. A dla zerówkowiczów i pierwszoklasistów zakupione zostały nowe serie ulubionych małych tekturkowych książeczek. Fani „Magicznego drzewa” znajdą ostatnio wydany tom pt. „Berło”, a zwolennicy R.R. Tolkiena będą mogli wypożyczyć „Silmarillion”, który uzupełnia trylogię „Władca Pierścieni”.

Starszych uczniów na pewno zainteresują ciekawe serie popularnonaukowe z cyklu „Poznajemy…”, a na kibiców czekają kolejne książki o piłkarzach. Do czytania zachęcają nowe wydania lektur (dla bardziej leniwych czytelników  obowiązkowo z opracowaniami)!

Każdy może znaleźć coś dla siebie! Biblioteka zaprasza!

Renata Jachimczak