jesteś na: Strona glownaProjekty gimnazjalneCzy chemia to niezrozumiała i trudna nauka?

Czy chemia to niezrozumiała i trudna nauka?

7 marca 2018r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Czy chemia to niezrozumiała i trudna nauka?” przygotowana przez uczniów klasy 2 gimnazjum w składzie: Sebastian Garwol, Jakub Godawski, Dionizy Mrowca i Szymon Trybuła.

Po spotkaniach i rozmowach uczniowie samodzielnie przygotowali prezentację multimedialną, quiz, pomoce dydaktyczne oraz wykonali doświadczenia, które obserwowali uczniowie klasy 7b. Pokaz miał umożliwić młodszym nieco kolegom i koleżankom zrozumienie chemii, której w tym roku szkolnym po raz pierwszy się uczą. Eksperymenty wzbudziły zainteresowanie ze względu na możliwość samodzielnego wykonania i zadawania pytań o składniki i przebieg. Uczniowie rozwiązywali quiz i z zaciekawieniem słuchali gimnazjalistów.

Gimnazjaliści przedstawili chemię jako ważną i przyszłościową naukę. Pokazali, że to czego dobrze nie znamy nie musi być trudne, nudne i niezrozumiałe. Udowodnili, że można bawić się nauką i ją dokładnie poznawać.

Najlepszą „reklamą” i zachętą do nauki dla ścisłych dziedzin  jest opinia starszych kolegów.

Karolina Botwina