jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolnePowitanie wiosny w oddziałach przedszkolnych

Powitanie wiosny w oddziałach przedszkolnych

„Wiosno, wiosno nie zapomnij o nas,

Każda trawka chce już być zielona

Gdybyś zapomniała, inną drogą poszła

Zima by została mroźna”

21 marca na przedszkolaki z grupy 0-1 i 0-2 czekało wiele atrakcji. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne o tematyce wiosennej oraz zdrowotnej, co pozwoliło na utrwalenie zalet spożywania owoców i warzyw. Ponadto podczas śniadania wszyscy mieli okazję samodzielnie wykonać przepyszne owocowe szaszłyki, które zawierały mnóstwo witamin.

Dzieci wzięły również udział w degustacji wody zorganizowanej przez Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski  z okazji Światowego Dnia Wody. W trakcie zajęć czytelniczo-plastycznych w bibliotece Pani Wiola zorganizowała specjalne spotkanie z przyjaciółmi Kubusia Puchatka dzięki opowiadaniu „Wiosenne zabawy”. Dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów tej lektury.

Biały, puszysty śnieg nie daje nam zapomnieć o zimie, ale ciepłe promienie słońca, które pojawiły się podczas spaceru wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój.

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk