jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaŚwiatowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

„Bez wody nie ma życia!”

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym roku  Samorząd Uczniowski postanowił uczcić ten dzień wraz z powitaniem kalendarzowej wiosny. Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. Propozycja jego ustanowienia padła 1992 roku podczas Konferencji ds. Środowiska i Rozwoju Narodów Zjednoczonych (UNCED). Zatwierdziło ją Zgromadzenie Ogólne ONZ. Od lat w obchodach Dnia aktywnie uczestniczy również Unia Europejska.

W naszej szkole został przygotowany kącik poświęcony wodzie. Każdy uczeń mógł dowiedzieć się ciekawych informacji na jej temat, odpowiedzieć na pytania oraz spróbować rozmaitych wód mineralnych i leczniczych. Kącik wzbudził duże zainteresowanie i odwiedziło go bardzo wielu uczniów.

Woda została ufundowana przez Uzdrowisko Krynica – Żegiestów S.A. właściciela marki Kryniczanka, wody wydobywanej w Krynicy-Zdroju ze źródła Zdrój Główny. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować Sponsorom za wodę i wsparcie naszej akcji!

Karolina Botwina