jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolnePrzygotowania do Świąt Wielkanocnych

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

w oddziałach przedszkolnych

Święta Wielkanocne to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. To bardzo radosny i szczególny czas, na który oczekują wszystkie dzieci.

W naszym przedszkolu grupa 0-1 i 0-2 rozpoczęła już przygotowania do Wielkanocy. Dzieci z chęcią uczyły się wykonywać własnoręczne ozdoby i sprawiało mi to wielką satysfakcję. Malowały jajka farbami, ozdabiały je cekinami i wstążkami, a nawet wykorzystywały kaszę i ryż do dekoracji styropianowych jajek. Zorganizowane zostały również zajęcia plastyczne, w czasie których robiły palmy wielkanocne. Do wykonania palm wykorzystane zostały przygotowane przez dzieci bibułowe kwiaty, wstążki, a także wierzbowe bazie, gałązki bukszpanu oraz malowane jajka. Dzięki zaangażowaniu i staraniom dzieci z zadowoleniem patrzyliśmy na niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju palmy wielkanocne. Według ludowych wierzeń poświęcone palmy ustawione w domu miały czuwać nad bezpieczeństwem domowników, chronić gospodarstwo od piorunów, gradobicia, ognia oraz innych zjawisk związanych z kaprysami natury.

Przeprowadzone zajęcia umożliwiły zapoznanie dzieci z wielkanocnymi tradycjami i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk