Harcerska wiosna

23-24 marca 2018 r. nasi harcerze z I Nowosądeckiej Drużyny Wielopoziomowej Orion, wzięli udział w Wiosennej Imprezie na Orientację, która w tym roku odbywała się w Piwnicznej Zdroju. Celem imprezy było zapoznanie z topografią Piwnicznej Zdroju, zmotywowanie harcerzy do zdobywania wiedzy oraz pokazanie sposobu pracy ze specjalnościami harcerskimi.

W piątek po zakwaterowaniu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ziemi Piwniczańskiej, wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez Ks. Proboszcza Krzysztofa Czecha w intencji naszej ojczyzny, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Następnie odbyło się spotkanie na Placu Jana Pawła II. W czasie nocnej gry terenowej troje najmłodszych harcerzy złożyło przyrzeczenie harcerskie otrzymując tym samym Krzyż Harcerski. Byli to Tomasz Mikulec, Ewelina Ptaśnik i Dominika Jarząb. W sobotę odbyła się miejska gra terenowa. Uczestnicy poruszając się zgodnie z wytycznymi na mapie, wykonując zadania zdobywali kolejne punkty. Zostali przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy. Spotkali się ze strażakami oraz funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej im. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich.

Rajd był dla wszystkich wspaniałą, niezapomnianą przygodą.

Czuwaj!

Iwona Ogorzały, Małgorzata Jarząb, Barbara Stelmach