jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachFinał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

11 kwietnia odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”, w którym brało udział czterech uczniów z naszej szkoły, wyłonionych w trakcie zmagań szkolnych i międzyszkolnych.

Byli  to:

1)  Hubert Citak z klasy IIIa gimnazjum,

2)  Aleksandra Kulig  z klasy IIIa  gimnazjum,

3)  Dawid Waligóra z klasy VII,

4)  Jakub Waligóra z klasy V,

Finaliści prezentowali swoją obszerną  wiedzę o regionie w części pisemnej i ustnej  konkursu. Konkurs ma już pięcioletnią tradycję, jego współorganizatorem w tym roku było I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu, a patronat honorowy nad konkursem objął Małopolski Kurator Oświaty.

W tegorocznym  finale konkursu brało udział blisko150 uczniów. Nasi reprezentanci wprawdzie nie zostali jego laureatami, ale po żmudnych zmaganiach z ogromem wiedzy, w pełni zasłużyli na tytuł finalisty.

Po konkursie uczestniczyliśmy w  uroczystej  Gali Sądeckich Diamentów, podczas której rozstrzygnięto trzy największe konkursy organizowane przez Społeczno - Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundację Sądecką oraz ich partnerów. Obok konkursu historycznego były to: konkurs  „Nowy Sącz – Nowe Technologie” i „Sądeckie Młode Talenty”.  Na scenie auli PWSZ w Nowym Sączu pojawili się młodzi innowatorzy i talenty muzyczne z regionu. Podsumowania poszczególnych konkursów przeplatane były najlepszymi występami artystycznymi zdobywców nagród i stypendiów Braci Potoczków, między innymi mogliśmy zobaczyć występ gwiazdy muzyki disco polo Kordiana Wacława Cieślika z Żeleźnikowej z akompaniamentem młodziutkiego niewidomego Olafa.

Miło było podziwiać na scenie absolwentów naszej szkoły: prowadzącego konkurs o innowacjach Łukasza Citaka i laureata konkursu Mateusza Garwola.

Warto nadmienić, że sukces na polu muzycznym odniosła też nasza uczennica Kasia Opoka z klasy IIIa gimnazjum, która po głosowaniu internautów znalazła się w pierwszej dziesiątce Sądeckich Młodych Talentów i również na Gali odbierała nagrodę!

Renata Jachimczak