jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneKonkurs recytatorski dla najmłodszych

Konkurs recytatorski dla najmłodszych

17 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy. Celem konkursu było upowszechnianie poezji wśród dzieci, przygotowanie dzieci do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich wśród przedszkolaków.

Dziewiętnastu uczestników konkursu zaprezentowało wiersze ze zbiorów poezji Tadeusza Śliwiaka, Joanny Kulmowej i Doroty Gellner.

Jury w składzie pani wicedyrektor Anna Golonka, pani wicedyrektor PiMG Biblioteki Publicznej w Starym Sączu p. Monika Jackowicz-Nowak i mieszkanka Przysietnicy p. Anna Citak  oceniało między innymi opanowanie pamięciowe utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni, otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, a do dalszego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

Katarzyna Gał – oddział 0-1

Julia Pulit – oddział 0-2

Izabela Kowalczyk – oddział 0-2

Eliminacje powiatowe konkursu odbędą się już 7 maja w Bibliotece Powiatowej w Starym Sączu. Trzymamy mocno kciuki za dziewczynki!!!

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk