jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneZerówki na wycieczce do Starego Sącza

Zerówki na wycieczce do Starego Sącza

18 kwietnia dzieci z grupy 0-1 i 0-2 wybrały się na wycieczkę do Starego Sącza. Najpierw uczestniczyły w warsztatach lepienia z gliny w pracowni ceramiki Artami. Po krótkiej pogadance na temat gliny przeprowadzonej przez Panią Monikę każde dziecko miało okazję samodzielnie pobawić się gliną i stworzyć własne dzieło. Było to dla dzieci niezwykłe doświadczenie rozwijające wyobraźnię i motorykę małą, a efektem pracy była łąka z kolorowymi motylami i kwiatami. Następnie po zabawach w parku miejskim dzieci wyruszyły na spacer po rynku i dotarły do Muzeum na Dołkach. Przewodnik oprowadzał wszystkich po Muzeum, pokazał interesujące eksponaty między innymi pamiątki po wizycie Jana Pawła II w Starym Sączu w 1999r. Na zakończenie zrobiono wspólne zdjęcie i każdy uczestnik wizyty w muzeum został wpisany do pamiątkowej księgi. Po wyjściu z muzeum dzieci zobaczyły Klasztor sióstr Klarysek, poznały krótką historię tego miejsca, przeszły przez bramę Seklerską i udały się w stronę ołtarza papieskiego. Tam zwiedziły Muzeum Jana Pawła II i zakończyły przygodę ze Starym Sączem. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni z atrakcyjnego dnia wrócili do Przysietnicy.

Małgorzata Śmierciak

Małgorzata Tokarczyk