jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZajęcia w Popradzkim Centrum Edukacyjnym

Zajęcia w Popradzkim Centrum Edukacyjnym

Zajęcia w Popradzkim Centrum Edukacyjnym

        

W dniu 18.04.2018r. uczniowie klas IV – VII wzięli udział w zajęciach w Popradzkim Centrum Edukacyjnym w Woli Kroguleckiej.

Uczniowie klas IV po przyjeździe do Barcic autobusem MPK, na Wolę Krogulecką dotarli pieszo. Natomiast uczniowie klas V – VII całą trasę (ok.7 km w jedną stronę) pokonali pieszo.

Podczas zajęć prowadzonych przez pracownika PPK - p. Iwonę Szczygieł uczniowie zostali zapoznani z historią oraz florą i fauną PPK.  Ponadto poszerzyli i utrwalili swoje wiadomości związane z lasem. Informacje te dotyczyły m.in. rodzajów lasów, warstw lasu, znaczenia lasów. Uczniom przypomniano również o zasadach zachowania się na obszarach leśnych, czyli czego nie wolno robić w lesie. Pani Iwona Szczygieł wspomniała również o Międzynarodowym Dniu Ziemi, który w tym roku jest obchodzony pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”.

Następnie uczniowie udali się na platformę widokową, z której mogli podziwiać krajobraz najbliższej okolicy i zrobić piękne zdjęcia. Sprzyjała temu słoneczna pogoda. Wszyscy z wycieczki wrócili troszkę zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

 

Krystyna Krężel