jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolne„Przedszkolne wierszyki” - etap gminny konkursu

„Przedszkolne wierszyki” - etap gminny konkursu

„Przedszkolne wierszyki”  - etap gminny konkursu

7 maja trzy dziewczynki z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły, wyłonione na eliminacjach szkolnych: Kasia Gał z oddziału 0-1, Izabela Kowalczyk  i Julia Pulit z oddziału 0-2 uczestniczyły w gminnym etapie konkursu „Przedszkolne wierszyki” zorganizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Był to pierwszy występ najmłodszych recytatorek na większej scenie i przy szerszej publiczności. Dziewczynki zaprezentowały się znakomicie! Wszyscy uczestnicy konkursu byli wspaniale przygotowani recytatorsko, a całość wrażenia artystycznego podkreślały bajeczne stroje oraz rekwizyty. Dzieci recytowały wiersze Joanny Kulmowej, Doroty Gellner i Tadeusza Śliwiaka. Poziom konkursu był bardzo wysoki, młodzi artyści bez żadnej tremy prezentowali swoje teksty.

W gronie wyróżnionych znalazła się nasza reprezentantka – Julia  Pulit, której gratulujemy sukcesu! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Po konkursie dzieci, rodzice i goście mieli możliwość zwiedzenia nowego, imponującego wystrojem i formą budynku starosądeckiej biblioteki.

Renata Jachimczak