jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachOrtograficzne zmagania zakończone sukcesem!

Ortograficzne zmagania zakończone sukcesem!

18 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołkowicach odbyła się XXVIII edycja Międzyszkolnego Komputerowego Konkursu Ortograficznego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały :

- w kategorii klas IV – V: Patrycja Cieślicka kl. IVa,

Wiktoria Polakiewicz kl. V

Natalia Porębska kl. V

- w kategorii klas VI – VII: Izabela Dorula kl. VIa

Patrycja Gawlak kl. VIIb

Alina Padula kl. VIIa

- w kategorii klas II – III Gim.: Agnieszka Cieślewicz kl. IIIa

Aleksandra Kulig kl. IIIa

Katarzyna Nakielska kl. IIIa

Zadania konkursowe obejmowały m. in.: test komputerowy, krzyżówkę ortograficzną, test ortograficzny z lukami, ćwiczenia wykazujące umiejętność korzystania ze słownika ortograficznego.

Zmagania wszystkich naszych uczennic należy docenić, jednak bezapelacyjnie najmocniejsza okazała się grupa najmłodsza, w której znalazła się zwyciężczyni konkursu w tej kategorii wiekowej – Natalia Porębska. Oprócz sukcesu indywidualnego, nasze uczennice odniosły również sukces jako zespół, bowiem uplasowały się na III miejscu w rywalizacji drużynowej.

Ogromne gratulacje dla małych „torreadorek”, które dzielnie walczą z „bykami” i niestraszna im corrida ortograficzna!!! Życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Dybowicz