jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneCzyste powietrze – ważna sprawa!

Czyste powietrze – ważna sprawa!

Dnia 17 maja  2018 r. przyjechały do naszej szkoły Panie z  Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Nowym Sączu. Spędziliśmy razem 2 godziny lekcyjne rozmawiając o ochronie środowiska.

W pierwszej części spotkania poruszyliśmy temat czystego powietrza. Robiliśmy grupowo wykreślanki  i omawialiśmy jakimi środkami transportu się poruszamy. Po krótkiej przerwie rozwiązywaliśmy quiz związany z czystym powietrzem oraz zagrożeniami spowodowanymi jego zanieczyszczeniem. Podsumowaniem tego spotkania było grupowe rysowanie plakatu o wybranym przez nas omawianym temacie, a nasza klasa bardzo lubi pracować w grupach.

Każdy uczeń otrzymał w prezencie komiks na temat czystego powietrza, ekologiczne kredki oraz plakietkę do przypięcia. Wszyscy byliśmy zadowoleni z prezentów, a to spotkanie przypomniało nam, jak bardzo ważne jest dbanie o przyrodę i zapobiegania zanieczyszczeniu powietrza, którym wszyscy oddychamy.

Jakub Waligóra, kl. V