jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachKonkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 8 marca 2018 r. uczniowie klas VII, II i III gimnazjum wzięli udział w szkolnym etapie IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjanych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.  Celem tego konkursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

Czworo uczniów: Szymon Biel z kl. VII b, Izabela Nieć z kl. VII b, Emilia Padula z kl. VII a, Aleksandra Gizicka z kl. II gimnazjum, po napisaniu testu na etapie szkolnym, zakwalifikowało się do Finału w/w konkursu.

W dniu 25 kwietnia, wraz z 50 finalistami z powiatu nowosądeckiego, uczniowie przystąpili do napisania testu. W tym roku znalazły się w nim pytania dotyczące historii, geografii, kultury, atrakcji turystycznych i znanych postaci w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii. Nagrodą dla I i II miejsca był wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Niestety, naszym uczniom nie udało się zdobyć pierwszych miejsc, ale czas przygotowań do konkursu był owocny, a i wiadomości, które zdobyli są ich cenną skarbnicą.

Może spróbujemy w kolejnej edycji?

Ewelina Konicka

Alicja Nakielska