jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektyProjekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" 2017/2018

Projekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" 2017/2018

Rejonowa prezentacja całorocznego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”

Na tegoroczną rejonową prezentację  projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, który w  naszej szkole Wolontariat realizował pod nazwą: „Na Skrzydłach Anioła” wyjechaliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu dnia 22 maja 2018 roku.  Nasza prezentacja była trzecią z kolei i mimo, że bardzo przeżywaliśmy nasz występ, cieszyliśmy się, iż tego roku nie musieliśmy czekać na swoją kolej zbyt długo. Jurorzy mieli trudne zadanie, gdyż wiele szkół prezentowało bardzo wysoki poziom zarówno merytoryczny jak i artystyczny.

Na ogłoszenie wyników czekaliśmy do dnia 24 maja 2018 kiedy to około godziny 15:00 do szkoły dotarła niesamowita telefoniczna wiadomość z Kuratorium Małopolskiego. Jury przyznało naszemu projektowi pierwsze miejsce w rejonie nowosądeckim. Gdy pan dyrektor Aleksander Łukasik przekazał nam tę wspaniałą wieść, radość wybuchła gromkimi okrzykami, a z oczu popłynęły łzy szczęścia. Teraz przed nami Gala w Operze Krakowskiej, która odbędzie się 28 maja 2018 roku, a następnie pielgrzymka i  kilkudniowy pobyt w Rzymie.

Jesteśmy przejęci i zachwyceni. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że to nie nasze zasługi, lecz łaska Boża, która dawała nam pomysły i siły do pracy na rzecz innych sprawiła, iż możemy się teraz radować tak wielką nagrodą. Warto siać dobro, bo ono nas kształtuje, ale ono też powraca, byliśmy obdarowującymi, a teraz jesteśmy obdarowanymi.

Magdalena Cieślewicz – opiekun Wolontariatu