jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Matki 2018

Dzień Matki 2018

„Niech nam żyją wszystkie mamy.

Dziś życzenia im składamy,

bo tak bardzo je kochamy,

całujemy i ściskamy”

Tradycyjnie w maju uczniowie z klas 0-III wraz z wychowawczyniami przygotowali uroczystą akademię z okazji Dnia Matki. Uroczystość odbyła się 24.05.2018 r. o godz. 16:00 na sali gimnastycznej. W związku z tym, że rok 2018 jest rokiem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci rozpoczęły uroczystość odtańczeniem Poloneza. Była to podniosła chwila.

Następnie rozpoczął się program artystyczny, który składał się z piosenek, tańców, wierszy, krótkich scenek tematycznie związanych z Dniem Matki. Każde dziecko pięknie się zaprezentowało. Na zakończenie dzieci złożyły mamom najserdeczniejsze życzenia, wręczając symboliczny upominek.

Do życzeń dołączył się również Pan Dyrektor Aleksander Łukasik, który razem z Panią Wicedyrektor Anną Golonka był obecny na tej uroczystości. Była to bardzo piękna i podniosła akademia. Na pewno zrobiła na wszystkich duże wrażenie i pozostanie w pamięci każdej mamy.

Barbara Stelmach