jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneDzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych

Dzień Dziecka w oddziałach przedszkolnych

01.06.2018r. dzieci z grupy 0-1 i 0-2 odwiedziły Zakład Cukierniczo-Karmelarski  w Przysietnicy, gdzie miały okazję zobaczyć na czym polega praca cukiernika. Mogły tam zapoznać się z procesem powstawania cukierków od początku, czyli od rozpuszczenia cukru, poprzez zabarwianie, aromatyzowanie, aż po formowanie kształtu. Dzieci miały okazję samodzielnie ukształtować masę cukierniczą w laskę, serduszko lub inny kształt.  Na zakończenie spotkania każde dziecko zostało obdarowane pysznymi słodkościami przez właścicieli zakładu.

Po powrocie do szkoły na dzieci czekała dodatkowa niespodzianka - paczki zakupione przez Rodziców. To był dzień pełen wrażeń!

Składamy serdeczne podziękowania Państwu Rozalii i Tadeuszowi Madziarom za możliwość zwiedzenia zakładu cukierniczego, zapoznanie z tajnikami cukierniczego rzemiosła, poświęcony nam czas i słodkie upominki, którymi zostaliśmy hojnie obdarowani!

Małgorzata Śmierciak